Путања

Отворене пријаве за Global UGRAD програм за 2022/23. академску годину

Стипендије за размену у Америци за студенте основних студија

Global Undergraduate Exchange Program (Global UGRAD) је програм стипендија који студентима основних студија омогућава размену у трајању од једног семестра на универзитетима или колеџима у Америци.

Спонзор програма је Канцеларија за образовање и културу Стејт департмента.

Овај  програм омогућава кандидатима да се упознају са америчким друштвом, културом и академским институцијама, али и да унапреде своје професионалне вештине, као и да представе своју културу и традицију.

Стипендије се додељују студентима основних студија, који су завршили минимум први семестар и којима по завршетку Global UGRAD програма остаје минимум 1 семестар до завршетка студија.

Кандидати треба да покажу лидерски потенцијал кроз академски успех, укљученост у друштвене и ваннаставне активности.

Стипендија покрива трошкове пута, школарине, смештаја и исхране, здравственог осигурања, потребних уџбеника и месечну новчану накнаду.

Рок за пријаву: 6. јануар 2022. године

Детаљније информације о програму можете пронаћи на сајту Амбасаде САД у Србији.