Свечано отварање ЛАБОРАТОРИЈЕ ЗА ГАСТРОНОМИЈУ

Након почетка реализације студијског програма ГАСТРОНОМСКИ МЕНАЏМЕНТ, као велика жеља остала је изградња сопствене лабораторије.

После неколико година рада та идеја се коначно и остварила.

У уторак, 29.03.2022. на Факултету за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи свечано је отворена ЛАБОРАТОРИЈА ЗА ГАСТРОНОМИЈУ. Свечаном отварању присуствовали су ректор Универзитета у Крагујевцу, проф.др Ненад Филиповић, председник Општине Врњачка Бања, г-дин Бобан Ђуровић, представници локалне самоуправе, менаџери хотела, директори школа, бројни гости-пријатељи факултета, студенти, запослени и представници медија.

Декан Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи, проф.др Драго Цвијановић пресекао је врпцу заједно са ректором Универзитета у Крагујевцу, проф.др Ненадом Филиповићем и председником Општине Врњачка Бања, г-дином Бобаном Ђуровићем.

Након свечаног отварања, организован је коктел као и дегустација кулинарских специјалитета наших студената гастрономије.