Стручна екскурзија студената "Требиње - Дубровник - Мостар - Сарајево" 16-20.11.2023.

У периоду од 16. до 20. новембра 2023. године студенти и наставници Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи Универзитета у Крагујевцу били су на стручној екскурзији "Требиње - Дубровник - Мостар - Сарајево".

У Требињу су у пратњи водича обишли Херцеговачку Грачаницу, гроб Јована Дучића, Арсланагића мост, Анђелину капију, манастир Тврдош и дегустирали чувено тврдошко вино. У Скупштини града Требиња су имали пријем код градоначелника Мирка Ћурића, члана градског већа и представника Туристичке организације, који су им презентовали најбитније пројекте овог града. У вечерњим сатима је организована свечана вечера са специјалитетима херцеговачке кухиње. Студенти су имали прилике да у пратњи локалног водича обиђу Дубровник у Хрватској (Страдун, зидине старог града, Кнежев двор, Плоче, Пиле). На путу за Мостар су прошли поред Мркоњић града, родног места Св. Василија Острошког у Поповом пољу и посетили манастир Житомислић код Мостара. У пратњи локалног водича су обишли знаменитости Мостара: стару ћуприју на реци Радобољи, Стари мост, Кујунџилук, споменик Алекси Шантићу и Емини. У наставку путовања до Сарајева у Јабланици су видели мост на Неретви. У Сарајеву су обишли центар града и Башчаршију у пратњи локалног водича (Себиљ чесму, Бегову џамију, Латинску  ћуприју - место атентата на аустро-угарског престолонаследника Франца Фердинанда 28. јуна 1914. године).  На стручној екскурзији су били и студенти и наставници са других високошколских институција у области туризма и хотелијерства у Србији.