Интернационална радионица, Универзитет у Кракову, октобар 2022

Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу расписује Конкурс за радионицу Економског универзитета у Кракову (Пољска) за коју се могу пријавити 6 студената докторских студија Универзитета у Крагујевцу. Радионица ће се одржати у периоду од 5. до 7. октобра, а

Универзитет домаћин би кандидатима обезбедио смештај и платио трошкове превоза. Главна тема радионице је *Примена квантитативних метода у друштвеним наукама*. Студенти ће се у току радионице упознати са:

• основама Р језика (R language), бесплатним софтверским окружењем које се користи у рачунарској статистици и графиконима (предавање ће трајати око 6 сати, 5. 10. 2022);
  • групном анализом заснованој на моделу који је уско повезан са моделирањем структуралних једначина (2. дан, 4 сата, 6. 10. 2022.);
  • статистичком анализом текста (2. и 3. дан, 4 сата, 6-7. 10. 2022);
  • заједничка радионица чији је циљ да се покрене истраживање на интернационалном нивоу.

Приликом пријаве до 05. 9. 2022. na Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. кандидати треба да доставе просек оцена на докторским студијама и потврду да су студенти факултета који похађају. У случају да се пријави већи број студената селекција ће се вршити у Ректорату.

За више детаља у вези са радионицом студенти могу контактирати предаваче /организаторе:
Robert Szydło: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.   Anna Drabina: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.